Top scoli Sector 2 Bucuresti dupa Medii peste 9 (41 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
2SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
3SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
5COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
7SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
8SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
10SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
11SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
12SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
13SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
15SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
19COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
20COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
21COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
23SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
24SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
25SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
26SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
27LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
28LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
29LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
30SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
34LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
35SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
36SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
37SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
38LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
39SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
40SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
41SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!