Top scoli Sector 1 Bucuresti dupa Scoala (44 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
2SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
3SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
7SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
8SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
10SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
12SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
13SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
14SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
15SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
16SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
17SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
18SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
19SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
20SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
21SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
22SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
23SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
24SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
25SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
26SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
27SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
28SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
29SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
30LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
31LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
32LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
33LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
34LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
35LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
36LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
37LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
38LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
39LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
40COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
41COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
42COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
43COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
44COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!