Top scoli Bucuresti dupa Puncte de supraevaluare (211 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
2SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
3SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
5SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
6SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
7SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
8SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
10SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
12SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
13SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
15SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
17COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
20SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
21SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
22SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
24LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
25SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
26SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
27SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
28SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
29SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
30SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
31LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
32SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
34SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
35LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
36SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
37LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
38SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
40SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
41SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
42SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
43SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
45LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
46COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
47SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
49SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
50SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
51SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
53SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
55SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
56SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
58LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
59SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
61LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
63COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
64SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
66SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
67SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
68SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
69SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
70LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
71SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
72SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
74SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
77SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
79SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
81LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
82SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
84SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
85LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
86SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
87LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
89LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
90SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
91COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
93SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
95SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
96SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
97SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
98SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
100SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
101COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
102SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
103SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
104SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
105SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
107SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
108SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
109LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
110SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
111SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
112LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
113SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
114SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
115SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
116SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
117LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
119SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
120SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
121SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
122COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
123SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
124SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
126SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
127SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
130SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
131SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
132SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
133LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
134SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
135SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
136SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
137COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
139SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
140SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
142COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
143SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
144LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
145SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
146SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
147SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
148SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
149SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
151COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
152SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
153SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
154SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
155SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
156SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
157SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
158SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
159SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
160SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
161SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
162SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
163SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
164LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
165LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
166LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
167SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
168COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
170SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
171LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
172SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
173SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
174SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
175LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
176SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
178LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
179SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
180SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
181SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
182LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
183LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
184SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
185COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
186SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
187LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
188COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
189LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
190SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
191SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
193SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
194COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
195SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
197SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
198SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
199COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
200COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
201SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
202COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
203SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
204SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
205SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
206LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
207COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
208SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
209SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
210SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
211COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!