Top scoli Bucuresti dupa Scoala (211 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
2SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
3SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
7SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
8SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
10SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
12SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
13SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
15SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
20SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
21SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
24SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
25SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
26SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
27SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
28SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
29SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
30SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
34SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
35SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
36SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
37SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
38SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
40SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
41SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
42SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
43SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
45SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
47SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
49SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
50SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
51SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
53SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
55SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
56SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
58SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
61SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
64SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
66SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
67SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
68SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
69SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
70SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
71SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
72SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
74SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
77SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
79SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
81SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
82SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
84SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
86SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
87SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
89SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
91SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
93SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
95SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
96SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
98SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
100SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
101SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
102SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
103SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
104SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
105SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
106SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
107SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
108SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
109SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
110SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
111SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
112SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
113SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
114SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
115SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
116SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
117SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
118SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
119SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
120SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
121SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
122SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
123SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
124SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
125SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
126SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
127SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
128SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
129SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
130SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
131SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
132SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
133SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
134SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
135SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
136SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
137SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
138SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
139SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
140SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
141SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
142SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
143SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
144SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
145SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
146SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
147SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
148SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
149SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
150SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
151SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
152SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
153SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
154SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
155SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
156SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
157SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
158SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
159SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
160SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
161SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
162SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
163SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
164SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
165SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
166LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
167LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
168LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
169LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
170LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
171LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
172LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
173LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
174LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
175LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
176LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
177LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
178LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
179LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
180LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
181LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
182LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
183LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
184LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
185LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
186LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
187LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
188LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
189LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
190LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
191LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
192LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
193LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
194COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
195COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
196COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
197COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
198COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
199COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
200COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
201COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
202COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
203COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
204COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
205COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
206COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
207COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
208COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
209COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
210COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
211COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!