Top scoli Bucuresti dupa Medii peste 9 (%) (211 scoli) *

1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
2COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
3SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
4SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
6COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
7SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
8SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
10LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
11SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
12SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
13LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
14SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
15SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
17SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
20SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
21SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
22COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
23LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
24SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
25SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
26LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
27SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
28COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
29SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
30SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
33COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
34SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
35SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
36COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
37SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
38LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
39LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
40SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
41LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
42LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
43SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
45SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
46LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
47SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
48LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
49SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
50SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
51SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
53LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
55COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
56SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
58COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
59COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
61SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
62SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
64SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
66SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
67SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
68SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
69SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
70SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
71SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
72SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
74SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
75LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
77SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
79SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
81LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
82SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
84SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
86SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
87SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
89SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
90SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
91SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
92LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
93SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
95SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
96SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
97COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
98LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
100SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
101SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
102SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
103LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
104SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
105COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
107SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
108SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
109SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
110SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
111SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
113SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
114SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
115SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
116SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
117SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
119SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
120SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
121LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
122SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
123SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
124SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
126SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
127SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
129LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
130COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
131SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
132SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
133LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
134SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
135COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
136COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
137SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
139SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
140SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
142SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
143SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
145LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
146COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
147SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
148SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
149SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
151SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
152SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
153SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
154SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
155SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
156COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
157SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
158COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
159SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
160SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
161SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
162SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
163SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
164LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
165SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
166SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
167SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
168SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
170LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
171SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
172SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
173LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
174SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
175SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
176LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
178SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
179LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
180LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
181LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
182LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
183SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
184SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
185SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
186SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
187SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
188SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
189SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
190SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
191SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
195SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
197SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
198SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
199SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
200SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
203SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
204SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
205SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
206SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
207SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
208SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
209SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
210SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
211SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!