Top scoli Bucuresti dupa Numar elevi (211 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
2SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
3SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
4SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
7SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
8LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
10SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
12SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
13SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
15SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
20SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
21SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
24LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
25SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
26SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
27SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
28SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
29COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
30SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
32SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
34SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
35COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
36SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
37LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
38LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
39SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
40SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
41SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
42LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
43LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
45SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
46COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
47LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
49SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
50SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
51SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
53SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
55SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
56SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
58SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
59SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
61SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
63SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
64SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
66SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
67SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
68COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
69LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
70LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
71SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
72SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
73SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
74SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
76LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
77SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
78SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
79SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
81SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
82LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
83LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
84SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
85SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
86COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
87SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
89SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
91SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
92COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
93SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
94SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
95SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
96SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
98SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
99SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
100SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
101SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
102SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
103SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
104SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
105LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
106SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
107SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
108LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
109SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
110SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
111SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
112SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
113SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
114COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
115SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
116SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
117SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
119SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
120SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
121SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
122SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
123SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
124SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
125SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
126SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
127SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
128SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
130LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
131LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
132SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
133SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
134COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
135SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
136SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
137SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
139SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
140SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
142SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
143SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
145COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
146LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
147SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
148SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
149COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
151SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
152COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
153COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
154LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
155SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
156SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
157SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
158SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
159COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
160COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
161LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
162SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
163LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
164SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
165SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
166SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
167SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
168SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
169COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
170COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
171SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
172SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
173SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
174LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
175SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
176SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
178SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
179SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
180LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
181SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
182SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
183SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
184COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
185LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
186SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
187SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
188COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
189SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
190SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
191SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
192LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
195LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
196SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
197SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
198SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
199SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
200SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
202SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
203LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
204SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
205LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
206SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
207SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
208LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
209SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
210SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
211SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!