Top scoli Bucuresti dupa Medii peste 9 (211 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
2SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
3SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
4LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
7SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
8COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
10SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
12SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
13SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
14SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
15SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
18SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
19COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
20SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
21SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
22SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
24COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
25SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
26LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
27SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
28SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
29COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
30COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
31SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
33LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
34LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
35SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
36SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
37LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
38SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
40LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
41LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
42SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
43SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
44SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
45SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
47SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
49SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
50SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
51SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
53SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
55SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
56LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
57LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
58SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
60SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
61SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
64LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
65SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
66SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
67LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
68LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
69SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
70SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
71SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
72SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
73SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
74SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
76COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
77COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
78SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
79SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
80SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
81SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
82SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
84SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
86SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
87SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
88COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
89SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
91SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
93LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
95SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
96SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
98COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
99SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
100SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
101SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
102SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
103SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
104SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
105SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
107SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
108SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
109COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
110COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
111SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
113SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
114SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
115SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
116SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
117SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
118COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
119COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
120LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
121LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
122LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
123SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
124SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
125SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
126SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
127SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
130COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
131SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
132SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
133SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
134SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
135SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
136SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
137SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
139SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
140COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
141COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
142SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
143SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
144SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
145SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
146SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
147SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
148SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
149SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
151SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
152COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
153LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
154LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
155LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
156LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
157LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
158LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
159SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
160SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
161SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
162SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
163SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
164SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
165SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
166SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
167SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
168SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
170COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
171LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
172LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
173LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
174SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
175SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
176SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
178SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
179SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
180LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
181LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
182LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
183SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
184SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
185SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
186SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
187SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
188SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
189SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
190SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
191SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
195SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
197SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
198SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
199SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
200SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
203SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
204SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
205SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
206SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
207SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
208SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
209SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
210SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
211SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!