Top scoli Bucuresti dupa Media la teza unica (211 scoli) *

1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
2SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
3COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
5LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
6SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
7COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
8SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
10SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
11SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
12SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
13LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
15COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
16SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
17COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
20SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
21COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
23LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
24SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
25LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
26LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
27COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
28SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
29LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
30SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
32COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
33LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
34COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
35LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
36SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
37SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
38SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
39LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
40LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
41LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
42SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
43SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
45SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
47SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
48SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
49COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
50COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
51SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
52SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
53SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
54SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
55SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
56SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
58SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
61SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
62SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
64COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
66LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
67SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
68SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
69SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
70SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
71SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
72SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
73LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
74SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
75LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
76SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
77SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
79SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
80LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
81LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
82SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
84SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
85SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
86SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
87SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
88SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
89SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
91SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
92SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
93SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
94COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
95SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
96SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
98COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
100SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
101SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
102SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
103LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
104LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
105SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
107SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
108SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
109SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
110SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
111SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
113SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
114SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
115SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
116SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
117SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
119LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
120SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
121SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
122SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
123SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
124SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
126SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
127SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
130SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
131SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
132COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
133SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
134SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
135LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
136SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
137SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
138SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
139COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
140SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
142SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
143SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
145LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
146SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
147SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
148SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
149SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
150COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
151SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
152SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
153SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
154SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
155SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
156SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
157LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
158SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
159SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
160LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
161SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
162SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
163SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
164SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
165SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
166SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
167LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
168SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
169SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
170SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
171SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
172LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
173SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
174LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
175SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
176SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
178SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
179LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
180COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
181SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
182SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
183SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
184SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
185SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
186SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
187SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
188SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
189SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
190SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
191SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
193SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
195SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
197LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
198SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
199SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
200SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
203SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
204SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
205SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
206SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
207SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
208SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
209SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
210SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
211SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!