Top scoli Bucuresti dupa Media la admitere, ordonate crescator (211 scoli) *

1SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
2SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
3SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
4SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
5SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
7SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
8SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
10SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
11SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
12SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
13LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
14SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
15SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
18SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
19SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
20SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
21SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
22SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
24SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
25SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
26SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
27SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
28SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
29SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
30SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
32LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
34SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
35SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
36LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
37SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
38SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
40COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
41LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
42LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
43SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
45SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
47SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
48SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
49SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
50SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
51SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
52LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
53SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
55SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
56SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
58SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
60LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
61SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
63COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
64SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
65SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
66SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
67SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
68SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
69LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
70SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
71SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
72SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
74SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
75COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
77SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
79LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
80COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
81SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
82SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
83SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
84LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
86SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
87SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
89SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
91SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
93SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
95SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
96SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
98SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
100SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
101SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
102SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
103COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
104SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
105SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
107SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
108SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
109SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
110SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
111LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
113SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
114SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
115SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
116SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
117LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
118SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
119SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
120SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
121COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
122SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
123SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
124SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
126SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
127LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
128SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
130SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
131LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
132SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
133SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
134SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
135SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
136SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
137SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
139SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
140SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
142SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
143SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
145LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
146SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
147SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
148SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
149LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
151LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
152COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
153SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
154SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
155SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
156SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
157SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
158SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
159SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
160SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
161SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
162SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
163SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
164COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
165SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
166COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
167SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
168LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
170SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
171SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
172LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
173LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
174SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
175SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
176COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
177SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
178LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
179SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
180LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
181SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
182COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
183COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
184LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
185SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
186LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
187SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
188SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
189LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
190LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
191COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
195COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
196COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
197SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
198SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
199SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
200LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
201SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
203SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
204SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
205SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
206COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
207LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
208SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
209COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
210SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
211COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!