Top scoli Bucuresti dupa Media la absolvire (211 scoli) *

1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.469.329.900.58353394.29
2SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"9.369.219.840.637571.43
3COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.309.149.800.66655280.00
4COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDER-REUT8.938.709.670.97161062.50
5SCOALA GIMNAZIALA AVENOR8.858.609.621.0210660.00
6SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.018.819.620.811399064.75
7LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.808.549.611.071428056.34
8SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"8.808.549.581.047457.14
9SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"8.708.429.571.14743445.95
10LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"8.988.789.560.78352057.14
11SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"8.838.609.560.96804151.25
12SCOALA GIMNAZIALA NR. 1508.838.619.510.89895258.43
13LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"8.438.089.481.4012216.67
14COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.287.899.481.5924625.00
15COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"8.658.399.461.07782734.62
16LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.257.869.451.5918527.78
17SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.558.269.431.181738146.82
18SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.207.819.401.59953031.58
19LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"7.837.329.372.0516212.50
20COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"8.678.449.370.93271037.04
21LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.327.979.371.40652030.77
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 978.588.339.331.011105650.91
23SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.708.509.330.84935458.06
24LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"7.797.279.332.069222.22
25SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.878.739.320.59724156.94
26SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII TREI IERARHI"8.828.669.310.653266.67
27SCOALA GIMNAZIALA NR. 568.538.279.311.041778145.76
28LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.438.149.301.15792531.65
29SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.338.029.261.24753141.33
30COLEGIUL GERMAN "GOETHE"8.498.249.251.00902932.22
31LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"8.368.079.241.17792531.65
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.067.679.221.551575132.48
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.428.169.221.061054744.76
34SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.267.949.221.27411434.15
35LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.827.369.201.84501530.00
36COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"7.987.589.201.6254916.67
37SCOALA GIMNAZIALA CEZAR BOLLIAC7.917.499.191.70551934.55
38SCOALA GIMNAZIALA NR. 3078.057.679.191.511043129.81
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 807.937.539.181.651103632.73
40SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"7.276.649.172.534648.70
41SCOALA CENTRALA8.067.699.171.47751418.67
42LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.207.889.161.28802835.00
43SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.368.119.151.041023837.25
44COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"7.837.409.151.7527725.93
45SCOALA GIMNAZIALA NR. 1837.316.719.142.4216212.50
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 2797.366.789.122.3437410.81
47SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"7.997.629.121.50511121.57
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 1697.887.479.121.65791822.78
49COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"7.967.589.121.5333515.15
50SCOALA GIMNAZIALA NR. 277.917.519.111.61792126.58
51SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.137.819.111.301645835.37
52SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.117.799.101.31832732.53
53SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"7.937.559.091.54411126.83
54LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.087.759.081.33822328.05
55SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"7.847.439.071.6438718.42
56COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"8.298.039.061.0324625.00
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 887.767.349.041.701202823.33
58LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.097.799.031.24651218.46
59SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.637.169.031.86561017.86
60LICEUL TEORETIC NATIONAL7.466.949.022.0814535.71
61SCOALA GIMNAZIALA NR. 47.627.169.011.854324.65
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 1497.807.409.011.611102825.45
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 597.597.139.001.87531426.42
64SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"7.887.519.001.49572035.09
65SCOALA GIMNAZIALA NR. 1987.847.468.991.53641625.00
66SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"7.957.618.991.38701825.71
67SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"7.396.878.982.12431227.91
68SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"7.547.068.981.92922223.91
69COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.157.888.981.10832732.53
70SCOALA GIMNAZIALA NR. 817.987.658.981.33913032.97
71SCOALA GIMNAZIALA NR. 1907.757.358.971.611001818.00
72SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"7.607.158.971.82431023.26
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 1887.396.878.962.10761519.74
74LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"7.617.178.961.79571221.05
75COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"7.517.038.951.9230310.00
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.837.468.951.48551629.09
77SCOALA GIMNAZIALA NR. 77.527.058.941.89551629.09
78SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"7.807.428.941.5224312.50
79SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.177.928.941.021013534.65
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.747.348.931.5832721.88
81SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"7.537.078.931.86711723.94
82SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.276.728.932.2149918.37
83SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"7.517.058.931.8850714.00
84SCOALA GIMNAZIALA NR. 1937.777.398.921.5339923.08
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 3117.456.968.921.9620315.00
86SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.647.228.911.7026623.08
87SCOALA GIMNAZIALA NR. 1436.986.348.912.575846.90
88SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"7.887.558.891.34531222.64
89SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"7.276.738.892.16651015.38
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 1297.627.218.891.68851821.18
91SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"7.497.038.891.8645920.00
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.416.938.891.96621422.58
93SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"7.507.048.881.84901314.44
94SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"7.747.368.881.521614427.33
95LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"7.096.508.872.376357.94
96SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.066.478.862.3951713.73
97LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.047.788.851.08491326.53
98SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.396.918.851.9434411.76
99LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"6.966.348.842.493912.56
100COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"6.475.688.843.153837.89
101SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.236.708.832.13541018.52
102SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.507.078.811.751900.00
103SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"7.667.288.811.53801923.75
104LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.416.958.811.862613.85
105SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"7.647.258.811.55691623.19
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.697.328.811.4836513.89
107SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"6.976.368.792.426446.25
108SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE AUZ "SFANTA MARIA"7.256.748.772.031200.00
109SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.286.798.771.984037.50
110SCOALA GIMNAZIALA NR. 1636.876.248.772.533326.06
111LICEUL WALDORF6.816.178.762.592229.09
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 517.807.498.741.25671623.88
113SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.426.998.731.75801620.00
114COLEGIUL NATIONAL " EMIL RACOVITA"6.996.428.732.315658.93
115SCOALA GIMNAZIALA NR. 1197.396.968.731.771122421.43
116COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"6.866.258.722.474548.89
117SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.366.918.721.81581322.41
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 56.986.418.722.3136719.44
119SCOALA GIMNAZIALA NR. 247.306.848.721.8845715.56
120SCOALA GIMNAZIALA NR. 1536.916.318.712.401100.00
121SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.196.708.702.014424.55
122SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.216.738.701.9772912.50
123SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.447.028.691.6728621.43
124SCOALA GIMNAZIALA NR. 1316.916.318.692.386757.46
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 627.366.928.691.774924.08
126SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.677.348.681.3426623.08
127SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"7.517.138.671.541562918.59
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 867.917.668.671.0125832.00
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.226.748.671.9330826.67
130SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.076.548.672.125100.00
131SCOALA GIMNAZIALA NR. 1445.915.008.663.661300.00
132SCOALA GIMNAZIALA NEAGOE BASARAB6.555.858.662.812613.85
133COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"7.126.628.642.021516.67
134SCOALA GIMNAZIALA NR. 1137.427.028.641.621412719.15
135SCOALA GIMNAZIALA NR. 286.786.178.622.455858.62
136SCOALA GIMNAZIALA NR. 1176.776.158.612.461612515.53
137SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.346.928.611.6953713.21
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.196.728.611.893638.33
139SCOALA GIMNAZIALA NR. 2007.046.528.612.094037.50
140SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"6.676.038.612.572727.41
141LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"7.537.188.611.42981515.31
142SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"6.676.048.592.551161512.93
143SCOALA GIMNAZIALA NR. 1656.846.278.572.316634.55
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 326.786.198.572.385623.57
145SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"6.385.658.572.912229.09
146SCOALA GIMNAZIALA NR. 406.686.058.562.513738.11
147SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"6.776.188.542.365747.02
148SCOALA GIMNAZIALA NR. 926.706.098.542.457568.00
149SCOALA GIMNAZIALA NR.666.986.468.542.08701014.29
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1646.986.478.532.06501020.00
151SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.296.898.521.64741013.51
152SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"6.936.418.522.10881213.64
153SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"6.906.378.502.1346715.22
154SCOALA GIMNAZIALA NR. 1427.266.868.501.6551815.69
155SCOALA GIMNAZIALA NR. 3096.415.728.502.785835.17
156SCOALA GIMNAZIALA NR. 776.806.258.492.25701014.29
157SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"7.346.968.491.534037.50
158SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.688.481.801715.88
159SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE5.935.098.473.381516.67
160LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"6.726.158.472.322713.70
161SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.156.718.461.75751114.67
162LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.485.828.462.645723.51
163LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"6.385.708.462.76800.00
164SCOALA GIMNAZIALA NR. 1786.445.788.452.6764812.50
165SCOALA GIMNAZIALA NR. 1927.226.828.441.635159.80
166SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"6.525.898.422.5336513.89
167LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"7.186.778.421.6478810.26
168SCOALA GIMNAZIALA NR. 1356.846.328.412.098866.82
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 1246.606.008.402.407279.72
170SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.235.518.392.881300.00
171SCOALA GIMNAZIALA NR. 396.375.708.392.691031110.68
172COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"7.357.028.391.373126.45
173SCOALA GIMNAZIALA NR. 26.776.248.372.133638.33
174SCOALA GIMNAZIALA NR. 1845.935.128.373.241600.00
175SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"7.527.258.341.09511019.61
176SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"6.656.098.332.244548.89
177SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"6.185.478.322.851500.00
178SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"6.766.248.322.075323.77
179SCOALA GIMNAZIALA NR. 846.045.298.313.015300.00
180SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"5.264.268.284.021200.00
181SCOALA GIMNAZIALA NR. 65.194.168.284.121100.00
182SCOALA GIMNAZIALA NR. 715.975.228.263.042813.57
183SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.146.788.241.46711014.08
184SCOALA GIMNAZIALA NR. 1337.337.048.241.2049714.29
185SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"6.095.398.212.83400.00
186SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"5.464.568.203.642900.00
187SCOALA GIMNAZIALA NR. 1036.055.348.202.856523.08
188SCOALA GIMNAZIALA NR. 556.525.978.192.2210465.77
189SCOALA GIMNAZIALA NR. 956.335.728.172.444548.89
190SCOALA GIMNAZIALA NR. 1675.815.058.103.054100.00
191SCOALA GIMNAZIALA NR. 474.903.848.094.252100.00
192LICEUL TEORETIC DECEBAL6.516.008.092.09600.00
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 1815.584.768.073.313400.00
194SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"5.514.678.063.392414.17
195SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"6.385.848.022.187256.94
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 1345.835.118.002.903600.00
197SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"5.935.258.002.751700.00
198LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"6.315.777.972.203925.13
199SCOALA GIMNAZIALA NR. 416.285.737.952.223712.70
200SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.843.817.944.141200.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1454.974.037.813.782300.00
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1614.142.967.704.74500.00
203SCOALA GIMNAZIALA NR. 1275.204.387.663.273900.00
204SCOALA GIMNAZIALA NR. 134.893.977.653.682500.00
205SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.045.527.632.112000.00
206SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.024.167.633.461500.00
207LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.414.697.582.893000.00
208SCOALA GIMNAZIALA NR. 1255.214.467.473.011800.00
209SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"5.985.507.451.95900.00
210SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"4.463.507.333.824100.00
211SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.344.697.322.631200.00
* Topul scolilor din Bucuresti in anul scolar 2014 - 2015 a fost creat folosindu-se cele mai recente rezultate de la admiterea in liceu, si anume cele aferente anului 2014.
 

Urmareste-ne pe Facebook!